Rasedus on naise jaoks muutuste ja kohanemiste aeg. Sel ajal läbib keha väga suuri füüsilisi muutusi, ning valud ja vaevused on paljude naiste poolt aktsepteeritud kui raseduse lahutamatu osa.
Uuringud on näidanud, et rasedusaegsed seljavalud on üldjuhul kroonilised seljavalud, mis on enne rasedust ravimata ning koormuse suurenedes taas end ilmutavad.
Raseduse ajal läbivad naise keha suured hormonaalsed ja struktuursed muutused, mis tekitavad pingeid, mis omakorda toovad tihtipeale kaasa kaela- ja seljavalud. Samuti tõuseb tulevase ema kehakaal neljakümne rasedusnädala jooksul keskmiselt 13–18 kilogrammi. Selline dramaatiline kehakaalu tõus võib kaasa tuua lülisamba muutusi ja/või rühi moondumist, mis omakorda võivad mõjutada nii närve, lihaseid kui ka liigeste liikuvust. Kuna enamik raskusest koondub raseduse ajal kõhule, siis nihkub ka gravitatsiooni keskpunkt ettepoole. Seda võib näha hilises rasedusjärgus, kui naised peavad end seistes ja kõndides tahapoole kallutama, et korrigeerida nimmekumerust (lumbaarlordoosi), mis loote raskuse mõjul süveneb.
Selle kompenseerimiseks muutuvad lülisamba loomulikud kumerused suuremaks (eriti just nimme piirkonnas) ning tekitavad alaseljas ebamugavustunnet ja tihti isegi valu, mis võib omakorda kiirata jalgadesse, põhjustada õlavalu või käte ja jalgade tuimust.
Kiropraktilise ravi positiivsed tulemused ei ole piiratud vaid rasedatega. Kiropraktika tulemuslikkust emotsionaalse stressi leevendamisel on tunnistatud aastaid.
Kiropraktiline ravi on tähtis nii raseduse ajal kui ka sünnitusest taastumisel.
Olenemata sünnituskogemusest on rasedusjärgne periood väga intensiivne muutuste ja adopteerumise aeg. Lisaks emotsionaalse skaala suurenemisele põhjustavad hormoonid raseduse ajal ja pärast rasedust vaagnasidemete lõtvumist, mis toob tihti kaasa nii seljavalu kui ka alakõhuvalusid. Valu sündroomina võib tekkida ka kiirgav või radikuliidilaadne valu jalgades. Ühtlasi võivad tekkida kaela-, pea- ja õlavalu.
Kui naine on füüsiliselt võimeline minema kiropraktiku vastuvõtule, on võimalik alustada taastusprotsessi isegi nädal pärast sünnitust.
Seljavalu peetakse tavaliselt täiskasvanute probleemiks, mistõttu ignoreerib enamik inimesi fakti, et beebid ja lapsed (ka vastsündinud) võivad samuti olla mõjutatud sümptomitest, mis tekivad lülisamba düsfunktsioonist.
Ravi on mänguline ja arvestab lapse emotsioone.
Kvalifitseeritud kiropraktikud on lülisamba probleemide korrigeerimise spetsialistid ja tänu sellele on kiropraktikud suutelised identifitseerima kindlaid piirkondi, mis võivad tekitada lapsel terviseprobleeme, ning seejärel ravima lapse lülisammast.
Tähtis on, et esimesel eluaastal läbiks laps kõik arenguetapid:
Kui kasvõi üks neist arenguetappidest on pidurdunud või jääb vahele, on väga oluline leida põhjus, miks see nii on.
Hilinenud või puudulik areng (ei keera mõlemale poolele, ei rooma, ei käputa, ei kõnni vastavalt soovituslikule ajale, või kui mõni etapp jääb vahele) võib olla põhjuseks probleemidele, mis ilmnevad hilisemas elus.
Lapse tervisekontroll aitab kaasa tervist väärtustavale elu algusele, seda koos parema vastupanuvõimega haigustele ja tervema närvi- ning lihassüsteemiga. Inimesed on üldiselt rohkem harjunud hammaste kui lülisamba kontrolliga, kuigi terve ja hästi joondunud lülisammas on vähemalt sama oluline kui terved hambad.
Kiropraktik võib aidata igas vanuses inimesi (0–100+). Vanemate patsientide puhul kasutab kiropraktik õrnemaid võtteid, mis on hoolikalt kooskõlastatud nõrgema füüsisega. Vastupidiselt mõningatele arusaamadele ei ole paljud terviseprobleemid, nagu näiteks artriit ja osteoporoos, kiropraktilise ravi takistuseks.
Pärast pikaajalist tööd ja tegevust on normaalne, et kuluvad kõik liigesed, eriti need, mis pidevalt raskust kannavad. Selgroolülide kulumisele võib keha tihtipeale reageerida nii, et tekib diskide muundumine ja artriit. Isegi siis, kui röntgenpildid näitavad suuri muutusi või moondumisi, saame korrigeerimisega sageli parandada lülisamba ja teiste liigeste talitlust, ning seeläbi leevendada valu ja kangust.